مطلب امروز گرامری نیست. خوردنیه. 😄  پیاپیش پوزش اگه محتویات برخی از تصاویر ممکنه با روح و روان تون بازی کنه. برای رساندن عمق مطلب لازم بود کمی بیرحمانه تصاویر لذیذ انتخاب کنیم. 😅

😎 !맛있게 보세요


کره ای ها از جمله اقوامی هستن که به انواع هنر علاقه ویژه ای نشون میدن. از جمله این هنرها که برای کره ای ها بسیار مهم و بخشی عظیم در زندگی روزمره شون محسوب میشه، هنر آشپزیه. مردم کره مردمی غذا دوست هستن و این علاقه شون رو به به وضوح میشه در فیلمها و سریالها شون مشاهده کرد. از همین رو مکانهای ویژه سرو غذا و رستورانها، در انواع و کاربردهای مختلف به وفور در کره یافت میشن. در این بخش نگاهی خواهیم داشت به برخی از مهم ترین این رستورانها و مکان های صرف غذا در کره جنوبی.

"رستوران"

رستورانها غذاهای خارجی سرو میکنند. معمولا قیمت این غذاها از غذاهای کره ای کمی بالاتر هست از اونجا که مواد لازم برای این تهیه این غذاها معمولا میتونن وارداتی باشن. این مکانها مجلل محسوب میشن و مردم فقط در موقعیتهای خاص، مثل قرارهای کاری یا خانوادگی مهم، در اینطور رستورانها غذا می خورن.


"پون شیک جیپ"

این رستورانهای کوچک ، میان وعده های محبوب مردم رو ارائه میدن. غذاهایی از قبیل "توکبوکی، رامیان، تمپورا" و غذاهای خیابانی دیگه های که در میان مردم از میان وعده های بسیار دوست داشتنی محسوب میشن. 


"پوجانگ ماچا"

این نوع غذا خوری ها، که اغلب اوقات بصورت چادرهای خیابانی دیده میشه، وعده های غذایی و نوشیدنی های سریع و ارزان ارائه میکنن و جزو مکانهای محبوب مردم بعد از اتمام ساعات کاری محسوب میشن (این مدل غذاخوری ها رو به وفور در سریالهای کره ای میتونید ببینید.) در این غذاخوری ها، مردم عموما خیلی وقت صرف نمیکنن و به همین خاطر این مکانها در بیشتر موارد بسیار کوچک و گاهی فقط به اندازه ایستادن و صرف یه وعده غذایی بسیار مختصر فضا دارن. "هان شیک جیپ "

این رستورانهای کره ای که بیشتر اوقات بافتی سنتی هم دارن ویژه غذاهای کاملا کره ای هستن. در این غذاخوریها انواع غذای های کره ای ارائه میشن که بیشتر جزو غذاهای سنتی هم محسوب میشن.


"کافه"

کافه ها در کره و بخصوص در بین جوانان از محبوبیت بالایی برخوردار هستن. مثل همه جای دیگه، کافه ها انواع نوشیدنی های گرم و سرد و دسرها رو به مشتریان ارائه میکنن و به وفور در خیابانهای اصلی و فرعی میشه اونها رو مشاهده کرد.


"کبابی (باربکیو)"

و در نهایت میرسیم به کبابی های کره ای که در بین مهمان های خارجی که از کره دیدار میکنن بسیار محبوب هستن. کره ای ها هم مثل ما مردمی کباب دوست هستن و کباب های لذیذی رو در باربکیو ها درست میکنن. با این تفاوت که ما میشینیم و کباب میارن خدمتمون. یعنی عزیزانی زحمت تهیه غذا رو میکشن و ما زحمت میل کردنش رو متحمل میشیم😎 . اما کره ای ها لذت هر دو رو خودشون تجربه میکنن😏 . هم  تهیه و میل کردن (اصن در این حد غذا دوستن که از هیچ بخشی از هیجانش نمیگذرن).😁 


اگه تمایل به دونستن مطالب بیشتری درباره زبان و فرهنگ کره ای دارید، و یا احیانا قصد رفتن به کره برای تحصیل یا کار رو دارید، حتما به دوره های ویدیویی "آموزش زبان کره ای تاپیک "، که ویژه داوطلبان آزمون تاپیک طراحی شده و در نوع خودش میشه گفت کم نظیره، نگاهی بندازید و با کمک این دوره ها در کم ترین زمان ممکن بتونید برای خودتون یک بنای اطلاعاتی محکم و قابل اتکا در زمینه یادگیری زبان کره ای بسازید.